İletişimSite HaritasıEnglish  

Digigram'dan "IP-Audio" yayın çözümleri

15.Nisan.2009 Digigram, yayıncıların ISDN'den IP'ye güvenle geçmelerine yardımcı olmayı hedefleyen IP tabanlı yazılımsal kodek IQOYA V*CALL'u geliştiriyor. Firma, mevcut bilgisayarları üzerinde bilgisayar tabanlı uygulama kullananlar ve IP audio altyapısına bağlanmak için kodek ihtiyacı olanlara uygun bir çözüm olduğunu belirtiyor. Digigram ses kartlarıyla uyumlu olan yazılım, RTP/UDP IP ses, SIP/SDP, VoIP uyumlu ve EBU Tech-3326'ya (N/ACIP) uygundur.

Sistem, IP kodek fonksiyonelliğini PC tabanlı radyo otomasyon veya kayıt uygulamalarına taşıyor. Kullanımı basit bir arayüze (GUI) sahip ve uygulama geliştiricilerin herhangi bir DirectSound uygulamalasını IP altyapısıyla köprülemesine imkan veren bir yapısı var. Kodek, durum kontrolü, AGC kontrolü, on-air ve konuşma sinyalleri için V*MOTE gibi diğer IQOYA yazılımları ile uzaktan etkileşim kurabiliyor.

IQOYA ailesinin yazılım tabanlı bir diğer ürünü ise, haberciyi bağlantı için teknik detaylarla fazla uğraştırmayan, basit ergonomiye sahip yayın yazılım uygulaması IQOYA V*MOTE'dir. Habercinin uzaktan yayına katılımı veya ses kaydı bırakması için herhangi bir dizüstü bilgisayarı IP kodeğe dönüştürür. Diğer Digigram IQOYA kodekleriyle kullanıldığında, canlı yayın sinyal ışığı, AGC gibi ses tanımlamaları, ve otomatik yerel backup kaydı için uzaktan kontrolleri destekler. Ağ veya ses formatı parametrelerini bilmeye gerek duymadan herhangi bir stüdyoyu arama veya bağlantı kabul etme konusunda kolaylık sağlayan EBU Tech Spec 3326 (N/ACIP) işbirlikteliği (interoperability) standartlarına tam uyumlu çalışmaktadır.

 

IQOYA *CALL

IQOYA *LINK

IQOYA *SERV/CALL

IQOYA V*CALL

IQOYA V*MOTE

IQOYA V*CAST

 

Üye Girişi
Üye Olmak İçin Tıklayınız
Arama
Anasayfa Hakkımızda Faaliyet Alanlarımız Markalarımız Ürün Kataloğu Müşteri Hizmetleri Güncel
LuckyEye