İletişimSite HaritasıEnglish  

Orban'dan güncelleme

Orban, aynı kart üzerinde hem ses işleme, hem de ses kartı özelliğini birleştirdiği modeli Optimod-PC 1100'ü, PCI ve PCIe'ye uyumlu şekilde 2 farklı versiyonda güncelleyerek, Optimod-PC 1101 olarak piyasaya sundu.
 
Optimod-PC 1101, yayın kalitesinde dijital sinyal işleme özelliğiyle birlikte, canlı ses akışı için ve "on-demand" programlamaya uygun bir alt yapıya sahip. Kartın üzerinde bulunan ve ses işleme görevini üstlenen 3 adet Freescale DSP56367 sayısal ses işlemcisi (DSP), stereo iyileştirme, otomatik  kazanç kontrolü (AGC), dengeleme, çoklu bant kazanç kontrolü, pik seviye kontrolü ve sübjektif ses yüksekliği kontrolü ile gür ve tutarlı bir ses sunar. Bu özelliklere ek olarak Optimod-PC, +4dBu profesyonel referans seviyelerinde çalışan dengeli analog giriş/çıkış ile birlikte, AES/EBU çıkış ve iki adet miks AES/EBU dijital girişle donatılmıştır. Optimod-PC'nin ses sürücüsü, üzerine kurulduğu bilgisayarın işletim sistemi tarafından 2 standart ses cihazı şeklinde algılanmasına olanak verir. Bunu sonucu olarak,  "netcaster"ler için tek bir ses kartı aracılığıyla belirli bir içeriği değiştirmek (örneğin, bir program içerisinde yer alan ve alsen radyo yayıncılığı için yaratılmış reklamlar) imkanlı hale geliyor. Ayrılmaz bir parçası olan ve MPEG-2 / MPEG-4 / 3GPP / RTMP olarak ses akışı imkanı sunan Opticodec-PC ile kullanımda, AAC formatını 320kbps ve HE-AAC / aacPlus formatını 128kbps'ye kadar kodlayabiliyor.
 
Görüntüye yönelik önayarlarının dahili CBS Loudness Controllerkullanımı ile Optimod-PC HDTV, DVB-x dijital televizyon ve ses/görüntü "netcasting" uygulamaları dahil olmak üzere resim için ses (sound-for-picture) konusunda eşsiz bir seçenek olarak ön plana çıkıyor.

Üye Girişi
Üye Olmak İçin Tıklayınız
Arama
Anasayfa Hakkımızda Faaliyet Alanlarımız Markalarımız Ürün Kataloğu Müşteri Hizmetleri Güncel
LuckyEye