İletişimSite HaritasıEnglish  

Radyonuz İçin Canlı Bağlantı, Hemde Dilediğiniz Yerden!

Stüdyo dışından, ama yayın kalitesinde yayın yapmak tüm radyo yayıncılarının en büyük hayallerinden biridir. Uplink cihazlarının ve uydu kira maliyetlerinin yüksek oluşu, birbirini görecek şekilde konumlandırılması gereken karmaşık link yapıları ve ses gönderimi için gerekecek ek stüdyo ekipmanları, bu ekipmanların besleneceği enerji ihtiyacı gibi bir çok sorun yayıncıların dışarıdan canlı yayın yapabilme hayallerine büyük bir engel oluşturmaktadır.
 
    Stadyumda gerçekleşen karşılaşmayı stadyum atmosferinden canlı canlı yayınlamak mı istiyorsunuz, veya sabah şovunuza vapurdaki insanları mı katmak istiyorsunuz, olay yerinden yaşanan gelişmeleri sıcağı sıcağına tanıklarıyla anında canlı yayına mı vermek istiyorsunuz? Dileyin Comrex'ten ne dilerseniz. Comrex Access Alladin'in sihirli lambası gibi avucunuzda ve dileğinizi gerçekleştirmek için bekliyor. Comrex, telefon hibridlerindeki engin tecrübe ve yüksek teknolojisini kodeklerinde de başarı ile uygulamaya ve yayıncıların ufkunu açmaya devam ediyor.


    Comrex'in geliştirmiş olduğu Access ses kodeği, üstün teknolojisi, kullanışlı ve kolay arayüzü, bir ele sığabilen küçük boyutları ile yayıncılarının büyük ilgisini çekiyor. Herhangi bir telefon hattı üzerinden, kablolu veya kablosuz internet erişiminin bulunduğu her alandan, mobil telefon operatörlerinin GSM modemlerini kullanarak ve yakında ülkemizde de kullanıma başlanacak olan 3G GSM üzerinden çalışabilen bu mucizevi kodek ile yayıncılar stüdyoya "yayın kalitesinde" ses iletebiliyor. Yurt dışında yaşanan örnekler gibi dinleyicileriniz ve rakipleriniz canlı yayının dışarıdan değil, stüdyodan yapıldığını idda edecekler. Sizler için yayının gerçekten dışarıdan yapıldığına onları inandırmak Comrex Acces’in en olumsuz yanı olacak.
  

Artık karmaşık internet bağlantılarına, yüksek IT bilgisine, ISDN destekli telefon hatlarına gerek yok. Yayıncılık için çok kritik olan zaman gecikmelerine mahal vermeden Comrex Access ile dilediğiniz her yerden stüdyo kalitesinde bir ses ile yayın yapabilirsiniz. Opsiyonel olarak temin edilebilecek portatif ses mikseri Acces'e kolaylıkla takılabiliyor ve portatif cihazınızda bulunana ek olarak 5 kişiye kadar mikrofon ve kulaklık kullanımına da imkan veriyor. Ayrıca Stüdyodaki Acces rack ünitesi üzerinden canlı yayındaki muhabirinizin kulağına komut vermekte mümkün. Yani bütün bunlara ek olarak Acces’in interkom özelliği de mevcut. Hatta Access aynı hat üzerinden dışarıdaki muhabiriniz ile yazılı olarak ta haberleşmenize (Chat) imkan veriyor.

Access en sıradan internet bağlantısıyla bile çalışabildiğinden verici bölgenizde bir internet bağlantısı var ise iki rak tipi Acces kullanarak stüdyodan vericiye radyo yayınlarınızı da iletebilirsiniz. Yani bir başka deyişle dilerseniz Access’i link olarakta kullanabilirsiniz. 

Üye Girişi
Üye Olmak İçin Tıklayınız
Arama
Anasayfa Hakkımızda Faaliyet Alanlarımız Markalarımız Ürün Kataloğu Müşteri Hizmetleri Güncel
LuckyEye