İletişimSite HaritasıEnglish  

Sound Devices'dan 788T için "Firmware" Güncellemesi

Sound Devices, 788T için, 1.75'in ardından son "Firmware" güncellemesi olan 1.76'yı sundu.

Yeni güncellemede; önceki güncelleme olan 1.75'in sunduğu CL-2 desteği üzerine, bir çok yeni özellik sunuluyor.

Firmware 1.75'in özellikleri:

 Bu sürüm, CL-2 "Remote" Kontrol Aksesuarı için destek sunarken, bir dizi yeni özellik ve yükseltimi de beraberinde getiriyor.

1.75 veya daha üzeri "Firmware" versiyonı ile; 788T için bir "remote" kontrol ve "fader" aksesuarı olan CL-2 "remote fader", bir mikrofona "boom pole" olarak veya elle tutulacak şekilde eklenebilir. 788T'nin özel C.Link (Control Link) portuna bağlanan CL-2, 788T üzerindeki herhangi bir giriş veya kanalı kontrol etmek üzere programlanabilir olan bir 30mm "fader" özelliği sunuyor. Ayrıca, "Remote" kontrol ünitesi üzerinde iki adet; "remote" kayıt aktivasyonu dahil olmak üzere 788T üzerindeki bir çok önemli fonksiyonu kullanmak üzere programlanabilir olan iki-konumlu anahtar bulunuyor. CL-2 gücünü de C.Link portundan alıyor.

1.75 "firmware" bunların yanında, bir çok yeni özelliği beraberinde getiriyor: Daha hızlı başlatıma ("boot up") ve kayda-hazır konuma gelme; yeni bir giriş "fader" menzili menüsü; ve miks kanalı seviyelerinde seçilebilir olan +15 dB'ye kadar kazanç değeri.

Firmware 1.76'da eklenen yeni özellikler:

Bu "firmware" sürümü, sınırlayıcı ("limiter") davranışı ve çeşitli giderimleri ile,  bir çok fonksiyonel yenilik sunuyor. Bu yenilikler:

  • geliştirme: Sınırlayıcı algoritmasındaki yükseltimler.
  • yeni: Bağımsız "pre-fade" ve "post fade" sınırlayıcılar; sınırlayıcı eşik seviyesini aşan "post-fade" seviyeleri "pre-fade" seviyesini etkilemezler.
  • yeni: L/R Sınırlayıcıları. Kanal Kurulum Penceresinde ("INPUT" tuşuna basın) link'lenebilir, linkleri koparılabilir veya devre dışı bırakılabilirler.
  • yeni: Girişteki sert dirsek, ve yumuşak dirsekli kıvrımlar için 20.1 sınırlayıcı rasyo seçenekleri: Sınırlayıcı Dirsek menüsü.
  • yeni: "Zoom" modu ve özel metre ölçütleri yaratmaya, isimlendirmeye ve saklamaya olanak sağlayan Metre Ölçeği menüsü [68].
  • değişiklik: Günlük klasörler seçildiğinde, günlük klasörler yalnızca kayda ilk kez basıldığında yaratılır. Bu, 788T her gün açıldığında, ancak herhangi bir şey kaydetmediğinde gereksiz klasörlerin oluşturulmasından kaçınılmasını sağlar. Bu, ayrıca, üst seviye (proje) ve alt seviye (sahne) klasörlerinin yaratılması hususunda da geçerlidir; zira bunlar da, kayıta basıldığında oluşturulmaktadır.


"Firmware Güncellemesi 1.76'yı bilgisayarınıza indirmek için lütfen buraya farenizin sağ tuşu ile TIK'layarak, "Farklı Kaydet/ Save As" seçeneğini seçin. (Dosya boyutu 844 Kb olup, türü "ZIP" dosyasıdır.)

 

Üye Girişi
Üye Olmak İçin Tıklayınız
Arama
Anasayfa Hakkımızda Faaliyet Alanlarımız Markalarımız Ürün Kataloğu Müşteri Hizmetleri Güncel
LuckyEye