İletişimSite HaritasıEnglish  

Sound Device 688

 12 Girişli Portatif Mikser/ 16 kanallı kayıtçı ve MixAssist™ 

Yeni 688, ses mühendislerinin hayallerini gerçek kılıyor. Bu yeni portatif ses santrali, çok kanallı mikser, otomatik mikser, kayıtçı ve opsiyonel SL-6 entegre kablosuz mikrofon sisteminlerini tek bir kutuda birleştiriyor. Bu fonksiyonlar, ses teknisyenlerinin çantasındaki kabloları azaltırken, inanılmaz bir esneklik ve kullanım kolaylığı sunuyor.

 

Girişler ve Çıkışlar

688, altı adet XLR konnektörlü mikrofon/line girişine sahiptir. Bu girişlerin her birinde fantom güç desteği, high pass filtresi, analog limiter ve pan bulunmaktadır. TA3   konnekörlü altı ilave line girişi ile kompleks  uygulamarda daha fazla esneklik sunar.

Routing

Tüm girişler, "pre fade" veya "post fade" olarak tüm 8 bus çıkışına, sol/sağ master çıkışa ve Aux 1-6 kanalına gönderilebilir. Yeni 688, transformatörlü XLR ve Hirose çıkışları ile miks çıkışını üç kameraya eş zamanlı olarak gönderebilir

Mixassist

688’in güçlü dijital işlemcisi, 12 kanal otomatik miks yeteneğine sahiptir. MixAssist, aktif olmayan girişlerdeki seviyeyi düşürür ve  açık mikrofon sayısına bakmaksızın devamlılık gösteren arka plan seslerinin seviyelerinin korur. Akıllı işlemcisi ile fazladan açık olan mikrofonların seviyesini otomatik olarak düşürürken, Comp filtre ve faz ünitesi ile birden aynı kaynaktan gelen sesleri dengeler.

Kayıt

Yeni 688, 16 kanal, polifonik veya monofonik Broadcast WAV dosyasını SD ve CompactFlash kartlara kayıt edebilir. 192kHz’de altı kanala kadar kayıt yapabildiği gibi, sektörde standart olarak kullanılan tüm örnekleme oranlarını destekler. Hafıza kartları, birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilir. Aynı sinyali yedekli olarak alabilmek veya hem WAV, hem  de MP3 olarak tutabilmek için eş zamanlı kayıt imkanı sunar.

PoweSafe™

688, bağlı bulunan tüm enerji kaynaklarını denetleyen akıllı PowerSafe sistemi ile sizi asla yarıyolda bırakmaz. Ön paneldeki ikaz göstergesi kalan batarya enerjiyi bildirir. İçerisindeki dahili batarya ile enerji kesilse bile 10 saniye daha açık kalarak, bu süre içersinde güvenli bir şeklide kaydı durdurur ve kendini otomatik olarak kapatır.

QuickBoot

Start butonuna basın ve 688 iki saniyeden daha kısa sürede açılsın.

 Ses için asla beklemeyin.

Timecode ve Metadata

688, dünya çapında popüler Ambien™ timecode üreticisini kullanır ve kullanılan tüm formatları destekler. Yardımcı yazılımı ile dahili ve harici timecode arasındaki farkın karşılaştırılmasına imkan tanır.  688 ayrıca, ön panelden üzerinden ve bağlı olan bir USB klavye üzerinden gelen raporları ve genişletilmiş metadata’ları destekler.

SL-6

Neredeyse kablosuz bir çanta için, bu opsiyonel güç dağıtıcısı ve 6 kanal kablosuz mikrofon sistemini bağlayın. Bu 3 slot, gerekli enerji ihtiyacını karşılar ve 688 ile slot-in alıcıları arasındaki ses bağlantısını yapar. İlave olarak  SuperSlot™ uyumlu alıcıları monitörleme imkanı ve tamamen entegre kontrol seçeneği sunar. Dahili RF sinyal dağıtıcısı ile SL-6 ile gerekli anten sayısını düşürür.  NP1 batarya slotu , şarj için USB portu, 2 adet 12V “isoleted” çıkış ve 2 adet “non-isolated” doğrudan batarya çıkşı diğer aygıtlar için güç sağlar.

CL-6

Bu opsyionel kontrol ünitesi  688’in altına bağlanır ve 7-12 kanalar için kontrol fader’ı olur. Güneş altına bile net olarak görülebilen LED göstergelere ve büyük, arka aydınlatmalı “rec” ve “stop” butunlarına sahiptir. CL-6, 688’e bağlandığında orijinal olarak  7-12. kanallara yöndendirilmiş 688’in mini fader’ları, otomatik olarak trim kontrolüne dönüşür.  

 

Özellikler

 • 12 analog giriş : 6 mikrofon/line preamp ve ön panelden kontrol & PFL edilebilen 6 line giriş
 • SD & Compactflash kartlara 16 kanal kayıt; timecode destekli WAV & MP3 dosyları
 • MixAssist 12-giriş otomatik mikser
 • Opsiyonel aksesuarlar:
  o SL-6 güç dağıtıcı & 6 kanal SuperSlot™ kablosuz mikrofon alıcı sistemi
  CL-6 LED giriş kontrolü. LED gösterge, oynatma/durma/kayıt butonları
 • SL-6 ve CL-6 aynı anda 688’e bağlanabilir. SL-6 üst panele, CL-6 ise alt panele monte olur
 • 8 Bus çıkışı : L/R miks çıkışı + Aux 1-6; transformatörlü dengeli XLR & hirose çıkış
 • SuperSlot uyumlu kablosuz sistemlerin doğrudan menü kontrolü (SL-6 ile)
 • PowerSafe güç kontrolü ile dosya kayıplarına karşı koruma
 • 2 saniye içerinde açılma ve kayıda başlayabilmeEsnek dijital miks ve yönlendirme
 • 192kHz’ye kadar tüm örnekleme oranlarını destekler
 • Ayarlanabilir giriş & çıkış gecikme
 • 3 kamera dönüşü & atanmış COM dönüşü
 • Harici & dahili slate mikrofon girişi
 • Ambient Timecode ve dahili Timecode yedek bataryası
 • Kullanımı kolay arayüz, 1000-nit LCD ekran ile tüm ışık seviyelerinde kullanım, konfigüre edilebilir göstergeler
 • USB klavye ve metadata girişi
 • Kullanıcı tarafından konfigüre edilebilir kulaklık ayarları
 • Hafif, sağlam karbon-fiber kasa
 • 5 adet AA pil, harici DC veya SL-6 bağlantılı NP1 ile beslenebilme

 

Üye Girişi
Üye Olmak İçin Tıklayınız
Arama
Anasayfa Hakkımızda Faaliyet Alanlarımız Markalarımız Ürün Kataloğu Müşteri Hizmetleri Güncel
LuckyEye